Informator

Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Sortuj wydarzenia wg:

Szachowa Jedynka

Szkoła Podstawowa nr 1 w Tychach współpracuję wiernie z nami już od kilku lat, dzięki akcji 1 % udało nam się wyposażyć ją w niezbędny sprzęt do gry w szachy oraz przyczynić się do powstania na jej terenie klubu szachowego UKS JEDYNKA. Jak widać dla chcącego nic trudnego, dlatego warto ciągle szukać sposobów, by dawać więcej dla siebie i dla innych. A jaka to niesamowita radość patrzeć na dzieciaki, które mogą realizować swoje pasje i kształtować nowe umiejętności.

Jeżeli chcecie wesprzeć Szkołę Podstawową nr 1 swoim 1%, poniżej znajdziecie wszelkie informację. Zachęcamy również do współpracy we wszystkich dziedzinach sportu, dla tych którzy chcę czegoś więcej !
Z miłości do sportu - NOBEL SPORT TYCHY

Wspieramy Szkołę Podstawową nr 1 w Tychach

W roku 2014 r.  dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Tychach Stowarzyszenie Sportowe Nobel Sport ufundowało skrzynię do ćwiczeń oraz rzutnik. Niesamowite jak małe rzeczy mogą wpływać na radość uczniów i rozmaicenie ich edukacji. Bierzmy przykład ze szkoły  Podstawowej nr 1 i szukajmy rozwiązań, wsparcia, by móc wciąż się rozwijać.

Konie w oczach Olimpii Bembenik

Przedstawiamy podopieczną Stowarzyszenia Nobel Sport, Olimpie Bembenik, czyli młodą i utalentowaną zawodniczkę Klubu Jeździeckiego "Agro-Handel Śrem" Stajnia Olsza.Jak widać pasji jest jest wiele łączy nas jedno- osiągać wyznaczone cele i  nieustannie się rozwijać. Olimpii życzymy wiele sportowych sukcesów i uśmiechu na co dzień.

XIII Memoriał w biegach przełajowych w Łące

Udzieliliśmy wsparcia finansowego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Łące na zorganizowanie memoriału w biegach przełajowych.
W XIII edycji zawodów udział wzięło blisko dwustu uczestników - dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Wszystkich zawodników oraz gości przywitał dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łące pan Grzegorz Świerkot a zawody uroczyście otworzył pan Witold Wiktorczyk - członek Zarządu Rady Powiatu i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. Następnie przystąpiono do rywalizacji.

Jako pierwsi wystartowali uczniowie szkół podstawowych, którzy stanowili najliczniejszą grupę uczestników zawodów. Dzielnie pokonywali oni dystanse od 600 do 1000 metrów. Następnie do biegu przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Rywalizacja odbywała się na dystansach od 800 do 1000 metrów. Jako ostatni w kategorii Open na dystansach 1000 i 1500 metrów wystartowali dorośli.

III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Skijoeringu

Stowarzyszenie Sportowe Nobel Sport było jednym ze współorganizatorów Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Skijoering, które odbyły się w Karpaczu 8 lutego 2014.

Skijoering jest rozwijającą się dyscypliną w Polsce. Przywędrowała ze Skandynawii, gdzie była traktowana jako sposób przemieszczania się. Nazwa sama mówi za siebie - Skijoering znaczy po prostu „ciągnięcie nart”.
W skład jednego zespołu wchodzi narciarz i motocyklista. Wspólnie tworzą duet, który powinien być jak jeden organizm, ponieważ od tego zależy szybkość i sposób pokonywania okrążenia. Jeżeli na trasie ustawimy obok siebie trzy takie zespoły spowoduje to, że zwykłe okrążenie zamieni się w walkę ramię w ramię głodnych zwycięstwa, współczesnych gladiatorów.
Skijoering jest wyjątkową dyscypliną. Jeżeli dodamy do tego słoneczną sobotę 8 lutego i atmosferę jaka panowała na Stadionie Miejskim w Karpaczu - mamy wybuchową mieszankę. Pozostanie ona w pamięci na długi czas nie tylko jako wspaniałe, sportowe widowisko, ale również jako przykład, że garstka ludzi z pasją jest w stanie przezwyciężyć przeciwności losu i dokonać niemożliwego.

Młody tenisita-Bartosz Bożek

Stowarzyszenie Sportowe Nobel Sport wspomaga młodych ludzi w realizacji celów i rozwijaniu swoich talentów sportowych.
Od stycznia 2014 wspiera rozwój sportowy Bartosza Bożka.

Puchar Polski Old Boys

W ostatnim spotkaniu Pucharu Polski Old Boys w gościnnym Klubie Falcon w Sosnowcu rozegrano turniej Old Guard, w którym zagrało 28 zawodników.
W pierwszym dniu rozgrywki grupowe odbyły się bez większych niespodzianek. Rozegrano także 2 kolejki z tabeli 2 KO. Jako jedni z pierwszych niespodziewanie odpadli: obrońca 3 miejsca z ubiegłego roku - Bogusław Fortuński i rozstawiony Kazimierz Wasiak.
W niedzielny poranek w następnej rundzie, zajmując 13 miejsce odpadli tak znani zawodnicy jak: Sajtyna i Nowak. W rundzie ćwierćfinałowej zostali pokonani: Ostaszewski, Samsel, Malinowski i Szerechan. Do walki o medale wróciła stara gwardia Jarosław Regulski i Tomasz Kwiecień, lecz musieli uznać wyższość młodszych kolegów i w ten sposób na najwyższym podium stanął po raz pierwszy Arkadiusz Macioł z Klubu Mario w Mikołowie, pokonując Macieja Mroza 6:4 z Nowego Sącza, który po raz drugi w tym roku wystąpił w finale.
W łącznym rankingu sklasyfikowano 86 zawodników. Zwycięzcą rankingu w 2010 r. z miażdżącą przewagą został Tomasz Malinowski, drugie miejsce zajął Tomasz Kwiecień a trzecie Jarosław Regulski. Na czwartym miejscu uplasował się Andrzej Nowak a piąte miejsce ex aequo zajęli Artur Banasik i Zbigniew Samsel.
Widać coraz większe zainteresowanie turniejami w tej grupie wiekowej. Wiele rozmawiano i optymistycznie został podsumowany bieżący sezon. Padło wiele propozycji i zmian na przyszłoroczny system rozgrywek.
Więcej informacji na temat cyklu można przeczytać na stronie Pzbil
http://www.bilard-sport.pl/oldboys_2010/index.php

X Memoriał Alojzego Pławeckiego

Już od 10 lat w sobotę na przełomie września i października odbywa się w Łące Memoriałim.Alojzego Pławeckiego w biegach przełajowych.Celem głównym Memoriału jest uczczenie pamięci wieloletniego dyrektora szkoły w Łące oraz wielkiego popularyzatora sportu pana A. Pławeckiego. Organizowane zawody służą również popularyzacji biegów przełajowych, promocji zdrowego stylu życia , a także wyłonienia utalentowanej ruchowo młodzieży naszego regionu.

Bez względu na pogodę rokrocznie w biegach bierze udział ponad 150 uczestników w 10 kategoriach startowych

W biegu mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i zawodowych oraz osoby dorosłe do 100 lat, które legitymują się dobrym zdrowiem i posiadają zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność do długotrwałego wysiłku lub pisemną zgodę rodziców na udział w biegu.

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymują dyplomy, medale i okolicznościowe koszulki oraz nagrody rzeczowe, którymi premiowane jest 5 pierwszych miejsc w każdej kategorii startowej. Ponadto przeliczane są punkty w klasyfikacji ogólnej. Trzem pierwszym szkołom każdego typu wręczane są pamiątkowe puchary. Dla każdego uczestnika zawodów przewidziany jest poczęstunek oraz napoje.

Zawody mogą się odbywać dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łące. Pomoc w organizacji Memoriału wykazują również: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miasta i Gminy Pszczyna, MORiS, Rada Sołecka w Łące, Carbo Asecura oddział Pszczyna, Halina Tomaszek Piekarnia Pszczyna, Stanisław Pala Zakład Masarsko – Wędliniarski Łąka,Klub Sportowy LKS Łąka

Fotorelacja Sylwia Sczotka

Super Pływak

W 2015r. nawiązaliśmy współpracę z OSN, czyli Organizacją Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Dzięki m.in naszemu wsparciu udało się zorganizować zawody pływackie "SUPER PŁYWAK 2015". W pływackiej rywalizacji, która polegała na sumowaniu przepłyniętych przez zawodników kilometrów, mogli wziąć udział studenci oraz pracownicy Uczelni. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie rozwijała się pomyślnie i przyniesie wiele sportowych korzyści.

Bartek wciąż się rozwija!

Pamiętacie tego młodego tenisistę?
Od stycznia 2014 r. wspieramy rozwój sportowy Bartka. Miło nam obserować Jego kolejne osiągnięcia. Życzymy wiele sukcesów i detereminacji w drodze do celu !
Oraz zachęcamy, aby nie zaniedbywać,a zachęcać najmłodszych do aktywności fizycznej i rozwijania swoich pasji.

FALCONS są z nami

W ostatnim czasię nawiązaliśmy współpracę z Klubem Sportowym "TYCHY FALCONS", czyli miłośnikami futbolu amerykańskiego. Pierwszy trening drużyny odbył się 13 lipca 2008r., w którym wzięło udział 13 osób. Dziś klub cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych. Cieszymy się, że mamy przyjemność wspierać grupę ludzi, która ciągle się rozwija, a sport jest dla nich prawdziwą pasją ! 
Jeżeli chcielibyście również wesprzeć drużynę FALCONS, zachęcamy do przekazania 1% podatku publicznego.
Podatek przekazać mogą: podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku, podatnicy uzyskujący dochód z obrotu papierami wartościowymi, podatnicy uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości.
Cała procedura przekazania jest niezwykle łatwa i zajmuje jedynie kilka minut. W zeznaniu podatkowym PIT-37 należywypełnić rubryki 123-124 w bloku I oraz rubrykę 125 w bloku J w następujący sposób:
123. Numer KRS: 0000180789.
124. Wnioskowana kwota: kwota, którą podatnik chce przekazać na rzecz OPP, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego (dla PIT-37 jest to rubryka 118) po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
125. Cel szczegółowy 1%: Tychy Falcons
Dla pozostałych formularzy wypełnia się rubryki z odpowiednich bloków w analogiczny sposób.

4 Turniej Bilardowy NS 3 Stawy

Tryumfem Mateusza Śniegockiego z Hadesu Poznań zakończył się ostatni czwarty tegoroczny turniej z cyklu Nobel Sport rozegrany w Katowicach. Będący w doskonałej formie Mateusz pokonał w finale zawodnika Konsalnet Warszawa Wojciecha Trajdosa 9-5. Na najniższym stopniu podium znalazło się dwóch zawodników Nosanu Kielce Karol Skowerski i Radosława Babica.

W pierwszej ósemce znaleźli się jeszcze: Michał Turkowski ( Nosan Kielce), Mariusz Skoneczny (Duet Tomaszów Maz.), Sławomir Nowak ( Konsalnet W-wa) ora Dominik Zając z Trefla Sopot.  

3 Turniej Bilardowy NS 3 Stawy

Już po raz trzeci w tym roku najlepszych 32 polskich bilardzistów spotkało się w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach aby walczyć o 12 tys. zł. Pierwsze dwie edycje wygrywali Wojciech Trajdos oraz Mateusz Śniegocki. Tym razem tryumfował młody zawodnik z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, który w finale pokonał Mieszka Fortuńskiego (DSB Zagłębie Baribal Lubin) po bardzo emocjonującym pojedynku 9:8. Trzecie miejsca przypadły Sławomirowi Nowakowi (Konsalnet Warszawa) oraz Radosławowi Babicy (Nosan Kielce). Za zwycięstwo w turnieju Skoneczny otrzymał czek na kwotę 4 tys. zł. Pokonany Fortuński wzbogacił się o 3 tys. W niedzielę podczas finałowego dnia mieliśmy okazję po raz kolejny zobaczyć pokaz trików bilardowych w wykonaniu wielokrotnego mistrza świata - Bogdana Wołkowskiego. Tardycyjnie show cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem widzów, klientów Centrum Handlowego. Kolejna i zarazem ostatnia edycja Wielkiego Turnieju Bilardowego Nobel Sport zaplanowana jest na grudzień br.

Turniej Futbolu Stołowego Par

W dniach 30-31 stycznia 2010 roku w Centrum Handlowym 3Stawy odbył się turniej piłki stołowej par. W zawodach wzięło udział 71 drużyn z całego kraju. Bardzo cieszy zainteresowanie turniejem graczy nieprofesjonalnych, którzy stanowili około połowy wszystkich startujących.

Na uwagę zasługuje bardzo atrakcyjna lokalizacja miejsca rozgrywek. Mimo, iż zazwyczaj centrum handlowe kojarzy się z tłumem i wszechobecnym hałasem, w kompleksie 3Stawy udało się wydzielić enklawę, która sprawiła bardzo miłą i profesjonalną atmosferę dla zawodników i kibiców.

Do wysokiej frekwencji na pewno przyczyniła się pula nagród, która zachęciła do udziału zawodników z całej Polski, a także najlepszych graczy, którzy zdobywali tytuły w turniejach międzynarodowych. Obecność takich gwiazd zdecydowanie poprawia jakość promocji i prezentacji piłki stołowej, a właśnie taki cel miał do realizacji rozegrany turniej.

Podsumowując wyniki turnieju należy wskazać na brak niespodzianek na najlepszych miejscach. Zwycięzcy, Jacek Raczkiem i Marcin Snopkowski, są utytułowanymi zawodnikami, członkami reprezentacji Polski na ostatnie Mistrzostwa Świata, które odbyły się w styczniu we francuskim Nantes. Drugie miejsce natomiast przypadło Agacie Ćwiąkale i Jackowi Wojciechowskiemu, którzy stanowią również polską czołówkę w piłce stołowej. Agata Ćwiąkała przez wiele lat utrzymywała niezagrożoną pozycję liderki wśród grających w naszym kraju pań. Ostatnio trochę się zrobiło w tej kategorii ciasno, niemniej Agata pozostaje ciągle groźna. Trzecie miejsce mogło przypaść wielu startującym parom. Niemniej bardzo równa gra i konsekwencja w treningach, pozwoliły na osiągnięcie trzeciego miejsca podium przez Tomasza Pobożego i Barnabę Szustaka.

Na uwagę na pewno zasługuje wysoka pozycja zawodników z Katowic, Piotra Zielonackiego i Michała Urbaniaka. Pierwszy z nich od lat nie uczestniczy w profesjonalnych turniejach, zaś drugi nigdy nie był notowany w rankingu ogólnopolskim, mimo iż występuje w nim osoba o tym samym imieniu i nazwisku. Zatem miejsce w przedziale 13-16 można uznać za ogromny sukces.

Na pewno natomiast nie zachwycili tacy profesjonalni gracze jak Marcin Nawrot i Sebastian Koćwin, którzy znaleźli się daleko na liście wyników. Trochę lepiej, ale poniżej swoich możliwości wypadły takie pary jak: Barbara Umowska i Dominika Klukowska oraz Bartosz Kasprzyk i Dawid Przybysz.

Podsumowując turniej w Centrum Handlowym 3Stawy należy pogratulować organizatorom pomysłu, a sponsorom godnego wsparcia tej inicjatywy. Patronat Polskiego Związku Futbolu Stołowego na pewno przyczyni się do profesjonalizacji tego typu turniejów w przyszłości.

Nagroda główna - Zdrovit Team 

 1. - Szybcy i Wściekli Jacek Raczkier Marcin Snopkowski
 2. - Nielypa Ekypa Agata Ćwiąkała Jacek Wojciechowski
 3. - Byle do przodu Barnaba Szustak Tomasz Poboży
 4. - Just 4 Fun Agnieszka Rutowska Kacper Grzebiela
 5. - Toruń 2016 Tomasz Kowalski Krystian Aranowski
 6. - Żwirek i Muchomorek Paweł Sielski Jakub Ziencikiewicz
 7. - Hey Poker Filip Kubiatowicz Przemysław Noga
 8. - 2 Stawy Marcin Chrostowski Emil Urbański
 9. - PowerWafel Michał Urbaniak Paweł Jóźwiak
 10. - Pękatek i Tutek Marcin Rokoszewski Łukasz Tomczuk
 11. - Mały i DUŻY Marcin Książek Konrad Michalik
 12. - TuBEJe Michał Melnyczok Dawid Klugowski
 13. - Szmaciarze Piotr Zielonacki Michał Urbaniak
 14. - Staszek/Patol Stanisław Jaworski Patryk Sawicki
 15. - Słuchaj Synek Paweł Walczak Daniel Komorowski
 16. - Play or Die Filip Gawinek Cezary Bdzikot
 17. - Ruby&Mega Paweł Mleczko Dawid Marniok
 18. - Transferzy Adrian Przybył Marek Pokój
 19. - Filonki Małgorzata Filon Zuzanna Filon
 20. - Nie płacz, nie płacz Ziemowit Zieliński Michał Grzybek
 21. - RapidFire Remigiusz Fleszar Maciej Niszewski
 22. - XXX Łukasz Polak Robert Kotecki
 23. - Batman i Robin Przemysław Otrębski Robert Nowakowski
 24. - Chata u Brata Rafał Pawełek Mateusz Mazur
 25. - Goliaty Jakub Krzysiak Tomasz Goliszek
 26. - Carpe Diem 1 Arkadiusz Pitak Szymon Sanecznik
 27. - Syf i Mrok Tomasz Kołaczyk Rafał Wesołowski
 28. - Urwie Łby Maciej Pigulski Michał Zawadzki
 29. - Rasta Team W-G Artur Barabasz Mariusz Barabasz
 30. - Kraków Bartosz Golonka Dorota Wąchał
 31. - Malinowa Mamba Mateusz Malinowski Grzegorz Zawiłowicz
 32. - Wolny Los Artur Machnicki Przemysław Klasik
 33. - Blokers Team Jakub Rabenda Łukasz Hankus
 34. - Brygada RR Aleksander Rasek Krzysztof Rasek
 35. - Niepokonani Porażka Bartosz Kasprzyk Dawid Przybysz
 36. - Angel of Doom Barbara Umowska Dominika Klukowska
 37. - FC Rasta Szymon Miklar Jakub Jurasz
 38. - Dwa Koble Robert Lis Sebastian Żydek
 39. - Dream Team Krzysztof Maciaszek Rafał Deda
 40. - Na szybko Tomasz Sipek Paweł Maloch
 41. - WG Team Krzysztof Figura Andrzej Kaleta
 42. - Bąbelki Marek Majerski Alan Piksa
 43. - Dwie zgrzewki w plecy Krzysztof Kwiatosz Łukasz Jachimczak
 44. - Kakao Team Szymon Janik Marcin Fronczek
 45. - SBK Maciej Drabik Paweł Pupiń
 46. - Emeryci Artur Antoniewicz Adil Hilmi
 47. - Blue Team Mirosław Śliwa Janusz Śliwa
 48. - Ci którzy przyjechali po Robeciaka Marcin Nawrot Sebastian Koćwin
 49. - No name Mateusz Thamm Marcin Thamm
 50. - Bracia.M Andrzej Marchliński Krzysztof Marchliński
 51. - FC Świony Mateusz Jóźwiak Marcin Jóźwiak
 52. - Giszowioki Sebastian Przybył Klaudia Przybył
 53. - Szwagry z Kosty Dariusz Żogała Damian Jastrzębski
 54. - Amatorzy Mirosław Książek Rafał Amann
 55. - Ballantine's Jacek Woźniak Robert Wiatrowski
 56. - Kuleczki Daniel Raczyński Tomasz Dutkowski
 57. - Stara Medzia Maciej Smolec Jakub Pawlisiak
 58. - Domino Team Małgorzata Łukasik Tomasz Gorzelak
 59. - 2Pac Fryderyk Trybuś Łukasz Jakubowski
 60. - Pink Angels Martyna Piętak Małgorzata Turowska
 61. - Algieria Friakh Mounir Labed Zoubir
 62. - Tsunami Amir Malik Michał Nawrat
 63. - Carpe Diem Paulina Kozłowska Paweł Kubacki
 64. - Przedostatni Łukasz Kaszyca Grzegorz Kapuścik
 65. - Lucky Losers Patryk Pietrzyński Piotr Sitko
 66. - Galerianki Agnieszka Hałgas Agnieszka Komasińska
 67. - Zdrovit Team Jakub Włosek Marcin Langos
 68. - Sitirigit Tomasz Masoń Przemysław Czudaj
 69. - Los Pedros Jacek Gorzelak Łukasz Łukasik
 70. - KOS-Team Adam Kostka Tomasz Kostka
 71. - M&M Team Marcin Kuch Mariusz Kuch

Kill the Devill Hill 2016

Dolnośląski Triatlon  to wydarzenie cykliczne, które doskonale wpisuje się w dolnośląskie umiłowanie aktywności, otwartości regionu, a także jego tajemniczości. W 2016 roku mieliśmy przyjemność być patronem i współorganizatorem tego wydarzenia.
Kill the Devil Hill to unikatowy bieg w skali całego kraju, który budzi ciekawość, zachęca do odkrywania w sobie nowych pasji, uczy zarówno zdrowego współzawodnictwa, jak i zespołowej współpracy.
Wydarzenie odbyło się w sezonie letnim w charakterze imprezy otwartej na Skoczni Narciarskiej „Orlinek” 

Sprint na szczyt Skoczni Narciarskiej "Orlinek" w Karpaczu połączony był z przeprawą wodną. Łącznie 300 metrów extremalnej trasy o ponad 30° kącie nachylenia. 
Trasa obejmowała: 

 • 50m zbiegu + 50m przeprawę wodną (max gł. 3m)
 • 140m ostro w górę, trawiasty podbieg 
 • 60m extremalnie w górę na szczyt skoczni.

Bieg rozgrywany był w kategoriach:

 • Kobiety 
 • Mężczyźni 
 • Sztafeta 3 osobowa

Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła liczba uczestników oraz osób im towarzyszących.


Jesteśmy przekonani, że warto poszukiwać nowych dróg, dzięki którym można osiągać więcej, urozmaicając przy tym codzienność i odnajdując radość w aktywnym, a przede wszystkim zdrowym stylu życia.

Nobel Sport pomógł już w niejednym sportowym przedsięwzięciu, dając możliwość do spełnienia sportowych marzeń wielu ludzi i instytucji.

Nie chcemy spoczywać na laurach, dlatego wciąż poszerzamy swoją działalność.